Za oknom znova (alebo ešte stále) prší, ale nás hreje myšlienka, že v máji pribudlo na účte Námestovského anjela 321 eur od 31 darcov. Neteší ma len fakt, že narástla celková suma príspevkov. Teší ma hlavne vernosť darcov, ktorí pochopili myšlienku darcovstva nie ako náhly závan solidarity či ľútosti, ale ako prejav istého životného postoja a štýlu.

Včera sme poslali na účty všetkých troch rodín po 80 eur. Ostatných 81 eur sme odložili pre štvrtú rodinu, ktorej sme sa rozhodli ( zatiaľ jednorázovo ) pomôcť a peniaze jej budú odovzdané v priebehu tohto mesiaca. Ide o matku starajúcu sa o 13 ročného syna s detskou mozgovou obrnou a celiakiou, ktorý práve absolvoval operáciu nôh. Nakoľko pobyt matky v nemocnici po operácii a následný čas rehabilitácie si hradí rodina sama, rozhodli sme sa jej pomôcť aj my. Týmto napĺňame slová, že chceme v rámci našich možností pomáhať širšiemu okruhu rodín.

Neviem ako Vy, ale ja neznášam slovo kríza. Všetci si pod ním akosi automaticky predstavíme nedostatok peňazí a chudobu. Ak by však zažívali našu „chodobu“ generácie pred nami, hovorili by o dobe veľkého blahobytu a od šťastia by len tak chrochtali 🙂 A to už ani nehovorím o ľuďoch mimo Európy. Viac by som sa bál krízy morálky a ľudských hodnôt. O to viac, že jej príchod nezbadáme na výpise z nášho účtu. Prichádza pomaly a odchádza ešte pomalšie.

Hmm, že by to už dýchli na mňa tie prichádzajúce voľby ? 🙂 Všetkým nám prajem, aby po čase dažďov konečne vyšlo aj slnko. O to viac si ho budeme užívať.

Back to top