Práve počúvam benefičný koncert z Levoče, ktorého výťažok bude pomáhať obetiam májových povodní. Akosi si neviem predstaviť, aké pocity sa búria v človeku, ktorému voda zobrala strechu nad hlavou, istotu pokojného života. Viem si však predstaviť, ako pomoc od neznámych ľudí z celého Slovenska pomáha vlievať do žíl vieru, že zajtra bude lepšie.

V júni pribudlo na účet Námestovského anjela 351 eur od 31 darcov. Pribudli traja noví darcovia a naopak traja si zase dali pauzičku 🙂 proste taký bežný život. Skoro by sa zdalo, že nuda. Tento utorok mi však zavolala kamarátka Majka a chcela sa stretnúť. Porozprávala mi ako sa pasuje so životom rodina so siedmymi deťmi a bolo mi jasné že treba konať a to rýchlo. Včera som ich navštívil a trochu sme si bez detí posedeli. Kombinácia straty práce, hypotéky na dom a mnohodetnej rodiny je veľmi tvrdou školou života. Príjemné ale bolo poznanie, že rodičia majú chuť pasovať sa so životom a že majú veľmi šikovné a talentované deti. O to viac ma teší, že už tento mesiac sme im mohli finančne pomôcť, ako našej štvrtej rodine. Za to Vám všetkým patrí veľká vďaka !

Takéto stretnutia mňa osobne napĺňajú novou chuťou do tejto roboty. Človek si znova naplno uvedomí, že sa má fajn a že sa s tým nemá chváliť, ale deliť. Všetkým Vám želám také obyčajne krásne a slnečné leto.

Back to top