Dnes by som rád spomenul dve bežecké akcie v námestovskom regióne, ktoré spojili športovú stránku veci s pomocou rodinám vo svojom blízkom okolí cez nášho Námestovského anjela.

Ešte v máji (18.5.) sa konal 2. ročník Behu ulicami Námestova, ktorý bol už tretím pretekom Oravskej bežeckej ligy. Viac ako 200 bežcov všetkých kategórií si nenechalo ujsť príležitosť zabehnúť si v krásnom počasí a odfotiť sa s olympionikom Matejom Tóthom. Minulý rok som si 5 kilometrovú trasu zabehol aj ja, ale po tohtoročnom predĺžení na klasickú desiatku som radšej z taktických dôvodov šiel ako predjazdec na bicykli s jedinou úlohou – zabrániť zablúdeniu čelných bežcov preteku. Celý čas som velebil svoju cyklistickú funkciu, lebo kopcov bolo požehnane a chlapi toho zjavne mali plné zuby. Zjavne sa riadili heslom, že keď už nemôžeš tak pridaj !

No a v Kline sa zase v poslednú júnovú nedeľu 136 bežcov v rámci Klinského krosového behu rozbehlo na trasy 5 a 11 kilometrov dlhé. V horúcom počasí to vôbec nemali ľahké. Keďže išlo o klasický krosový beh, tak asfaltu bolo poskromne a kopcov … po milú Jarmilu 😊 Kto vládal ten bežal a keď to už nešlo tak trochu aj kráčal, ale do cieľa dorazili všetci. Tam už bolo všetkým sveta žiť, lebo pivka a gulášiku bolo dosť a kamaráta si videl, kde si sa len pozrel. Športová komunita je družná, no a skoro všetci sa poznajú z podobných akcií.

 

 

Veľká vďaka všetkým nadšencom, ktorí sa točia okolo bežeckého športu v Námestove a Kline. Vami vyzbierané peniaze nebežali tak ďaleko ako Vy, ale pristáli priamo na účtoch rodín z Námestova a Klina. Presne v duchu hesla – pomáhajme doma. Tak nech Vám to ďalej behá a zranenia nech sa vyhýbajú. Na dráhe aj v živote.

J.G.

 

Back to top