Vonku už naplno vypukla jar a množstvo nových povinností nám vypĺňa slnečné dni. Preto trocha oneskorene informujem, že v apríli sme spoločne zhromaždili rekordných 712 eur od 49 darcov ! Napomohli tomu aj 2 mimoriadne finančné dary a nepoľavujúca ochota našich doterajších darcov. Rovnako ako minulý mesiac sme mohli pomôcť 4 námestovským rodinám a 2 rodinám z Babína resp. Hruštína.

Tento mesiac sme sa rozhodli jednorázovo podporiť ďaľšiu rodinu z Námestova.
Ide o rodinu s troma deťmi. Najmladšiemu  z nich ešte pred dovŕšením prvého roku diagnostikovali nádor na mieche. Podarilo sa ho operačne vybrať, ale odvtedy je ochrnutý od pása dole (na vozíku) a neudržiava si čistotu. Napriek postihnutiu navštevuje základnú školu s veľmi dobrým prospechom. Matka nemôže byť zamestnaná, lebo sa stará o syna aj keď je  v škole a pravidelne ho prebaľuje.  Synovi bola doporučená liečba v zahraničí, ktorá by bola nádejou na zlepšenie stavu.

Rodina postupne skladá čiastku 4 000 eur a poprosila o pomoc aj Námestovského anjela n.f. Sme naozaj radi, že sme im aj my mohli pomôcť sumou 300 eur. A naďalej im držíme palce, aby ich boj o zdravie a plnohodnotný život bol úspešný.

Back to top