V máji sme spolu zozbierali 621 eur od 46 darcov, čo nám opäť umožnilo pomôcť 4 námestovským rodinám čiastkou 100 eur a tiež rodinám z Hruštína a Babína po 70 eur. Dovoľuje nám to tiež rozmýšľať nad pomocou už piatej rodine z Námestova, ktorú sme nedávno navštívili.

Každý z nás už zažil situáciu, keď vypadne elektrina. Zašomreme si, zapálime sviečku a čakáme kým to chlapci elektrikári nahodia. Ale byť bez elektriny 2 roky je už iná vec .
Neuhradenie nedoplatku a nešikovné riešenie vlastnej situácie spôsobilo, že rodina s troma školákmi sa musela naučiť bez nej zaobísť v lete aj v zime. Bez ľadničky, svetla, kúrenia, televízie či počítača ! Myslel som si, že takéto situácie človek vidí len v Modrom z neba. Za malý zázrak považujem fakt, že deti sa celkom slušne učia. Na otázku najmladšej z nich, kde chodí pozerať rozprávky som dostal odpoveď : “ Čítam si knižky “ a doniesla mi knižky o troch pátračoch.  Tak sme uzavreli malú dohodu, že rodina si zadováži od už odrastených synov peniaze na zaplatenie dlhu za elektrinu a my im pomôžeme s pravidelnou úhradou splátok. Snáď sa nám spoločne podarí rozsvietiť svetlo !

Možno vás ešte bude zaujímať, že u našej 1. rodiny pomaly už prerobili kúpelňu na bezbariérovú ( bola to jedna z ich najväčších túžob pri našom prvom stretnutí ) a deti z troch rodín sa už tešia na letný tábor. To nás zase núti k zamysleniu, čo cez prázdniny s tými našimi.  Kde sú tie časy, keď nás rodičia na 3 týždne odpálkovali do pionierskych táborov.

Back to top