Ďalší mesiac je za nami a nám sa spolu podarilo zozbierať 563 eur od 46 darcov, čo nám stále umožňuje pomáhať tak ako doteraz štyrom námestovským a dvom mimonámestovským rodinám. Zároveň si ale uvedomujeme, že ako sa nám postupne vynárajú rodiny v núdzi, je potrebné aby s nimi postupne prichádzali aj noví ľudia ochotní im pomôcť.

Ako napríklad tento mesiac. Jarka s Lenkou dostali avízo a navštivili rodinu s troma deťmi tu v Námestove. Dve mladšie deti ( 1,5 a 4 roky ) trpia ochorením detská mozgová obrna. Maťko je po operácii nožičiek a bola mu naordinovaná kúpeľná liečba, lebo je dôležité teraz nohy rozcvičiť. Pôjde v sprievode matky a 18 mesačného bračeka Peťka, ktorý má ešte ťažšiu formu obrny. Matka si pobyt musí hradiť sama a čiastočne uhrádza aj pobyt detí. Teraz to pre ňu bolo priam nemožné ( išlo o čiastku takmer 500 eur ), lebo otec je po operácii kolien a už pol roka nepracuje. Zúfalá matka teda hľadala po vyčerpaní ostatných možností pomoc aj u nás. Sľúbili sme je pomoc 300 eur pod podmienkou, že sa nám podarí získať väčšinu peňazí na tento účel od jednorázových darcov. Šťastnou súhrou náhod sa nám naozaj podarilo väčšinu čiastky získať a necelý týždeň po našej návšteve aj odovzdať.

Šťastný koniec, happyend ? Nie, len ďaľší malý krok detí za zdravím a naša nová skúsenosť s ľudskou ochotou pomôcť a nič za to nepýtať.

Všetkým želáme príjemné dovolenkové počasie, aj keď si za ním asi bude treba vycestovať .

Majte sa fajn.

Back to top