Mám pre vás pecku. Viete aký bol výťažok akcie vianočný kamión Coca-Cola v Námestove ? Okolo 1400 eur ! Dozvedeli sme sa to len včera a je to zatiaľ len také neoficiálne. V našich úvahách sme počítali s podstatne menšou sumou, pre ktorú by nebolo ťažké nájsť adresátov u nás doma. Ale mali sme pripravený aj plán B, ktorý by si vedel poradiť aj s takýmto veľkým darom.

Hneď na začiatku sme si uvedomili, že poskytnuté peniaze nepatria iba nám a nášmu mestu, ale celému regiónu. Veď je jasné, že Námestovo tu zohralo úlohu javiska a divákmi boli ľudia z celého okolia. Svedčili o tom aj zaplnené priľahlé parkoviská.

Preto sme dnes kontaktovali všetkých 23 obecných úradov so žiadosťou o pomoc pri hľadaní vhodných adresátov pomoci. Každá obec dostala za úlohu vybrať jednu rodinu v obci, ktorej by podľa nich darček 100 eur najviac pomohol a do utorka 21.12. nám poslať aj stručné zdôvodnenie svojho výberu. Nám ostane pár hodín na posúdenie návrhov a konečný výber 10 až 12 rodín, ktorým bude odovzdaná finančná pomoc.

Treba ešte povedať, že samotné peniaze nám budú poskytnuté až v polovici januára, preto zatiaľ rodiny dostanú pod stromček len akési avízo o poskytnutí daru. Teda bude to taký nerozbalený darček. Možno sa naň ale budú o to viac tešiť.

 

Už od dnes si budete môcť v predajni Svetlo na Hviezdoslavovom námestí prevziať maličký vianočný darček – nálepku s logom Námestovského anjela. Neviem ako sa vám bude páčiť, ale mne sa teda páči dosť 🙂 Je vytlačených len nejakých 70 kusov a to predovšetkým pre všetkých našich darcov. Ale ak by po nej zatúžil aj niekto z radov našich sympatizantov, tak nech si ju kľudne vypýta. Ak tam ešte budú, tak ju aj dostane.

Pre všetkých platí zásada : pýtajte si a dostanete. Lebo nálepky nechceme ani voľne rozdávať ani inak ponúkať. Bude to proste drobnosť ktorú rozhodne nebude mať každý.
Ak by sa niekomu z darcov náhodou neušlo, nech sa ozve. Máme aj železnú rezervu.
Inak, sledujte našu stránku aj v týchto dňoch. Dozviete sa aký bol výťažok akcie Vianočný kamión Coca-Cola a ako bude využitý.

Back to top