Srdečne pozdravujem a idem rovno na vec.  Už cca 2 týždne máme návštevné „turné“ po našich rodinách a zisťujeme komu čo treba, čo už doslúžilo, čo treba zohnať, doviezť atď. Momentálne hľadáme do dvoch rodín uhlie, prípadne brikety, lebo zima je už v plnom prúde a samotné drevo na to veru stačiť nebude …

Celkom nás teší, že rodiny (teda hlavne mamy) vedia hospodáriť a poväčšine sú na sviatky pripravené po všetkých stránkach. Ale predsa len je situácia niekde horšia. Hlavne keď je detí viacej alebo keď je jediným rodičom otec. Spísal som taký malý zoznam vecí, s ktorých zháňaním by ste nám možno dokázali pomôcť :

Hľadáme:

  • Oblečenie pre 14 ročnú slečnu, výška 160 cm a jej sestru 11 ročnú vysokú cca 145 cm (hlavne tričká, legíny, ponožky). Tú staršiu by potešila aj nejaká dievčenská kozmetika.
  • Tiež oblečenie pre 16 ročného chalana 170 cm vysokého a chudého, hlavne tričká, tepláky, ponožky a mikinu
  • pracie prostriedky, pár mydiel, základnej kozmetiky, trvanlivé potraviny
  • pre 8 ročného Erika, ktorý rád stavia plastové modely jeden taký (samozrejme ešte nezložený ) hľadáme
  • No a ak by mal niekto ešte slušný televízor, tak dajte vedieť, lebo jednej rodinke práve teraz doslúžil
  • A nakoniec zháňame na zapožičanie invalidný vozík, pre staršieho pána

 

Ak niečo z týchto vecí máte doma a vo veľmi slušnom stave, tak napíšte mail, alebo mi zavolajte na 0905 798 650 a dohodneme si prevzatie vecí. Verím že to spolu vyskladáme, čo nenájdeme tak to dokúpime alebo zoženieme neskôr. Poslednú cestu k rodinám plánujeme na sobotu 23.12.

Back to top