Kým mi vychladnú zemiaky do šalátu, napíšem pár noviniek. Možno ste trochu aj zvedaví, ako sme pokročili so zapojením elektriny. Tak teda žiadosť o znovupripojenie sme mohli poslať až včera. Bolo treba uhradiť nedoplatok za elektrinu, nedoplatok na nájomnom a trovy právneho zastúpenia za vymáhanie nedoplatku. Suma sumárum 1720 eur v priebehu tohto týždňa ! Popri tom sa už poplatok 42 eur za znovupripojenie javí len ako malá drobnosť. To však najskôr energetici musia pripojenie schváliť. Len pre poriadok treba uviesť, že celý nedoplatok si hradila rodina sama a peniaze z Námestovského anjela neboli použité ! Celá naša pomoc spočívala v tom, že bolo treba robiť prostredníka medzi rodinou a bytovým podnikom, advokátom, energetikmi, mestom. Zaplatené nedoplatky pomáhali obnovovať naštrbenú dôveru a snáď sa podarilo odvrátiť aj Damoklov meč vysťahovania bez náhrady ( na ulicu ) ! Na tomto mieste chcem poďakovať kompetentným ľuďom na mestskom úrade v Námestove za druhú šancu a tiež jednému z našich darcov ( díky Števo ! ) ktorý akoby tušil, že rodina už melie z posledného.

A či to bude happyend ? Uvidíme. V každom prípade učiteľ život rozdal pár dobre mienených faciek a ak sa z nich chalani nepoučia, príde tá posledná. Ale to by už bola asi rana z milosti.
Ozaj, včera sme porátali výťažok z vianočného jarmoku na ZŠ Komenského a bolo tam úctyhodných 176 eur ! Minimálne 1 rodina bude mať veľkúúú radosť. Ale zameniť ich za bankovky pôjdeme až po sviatkoch, keď bude trochu kľud. Nezabudnem ako som sa minulý rok objavil s krabicou mincí pri okienku a bolo ich treba prerátať. Normálne ma pálil chrbát od pohľadov za mnou stojacich ľudí. Ani nechcem vedieť, čo si mysleli 🙂
No tie zemiaky budú už asi aj zmrazené.

Back to top