Asi vás bude zaujímať čo máme nového, však ? Je toho veľa a preto skúsim spomenúť len veci dôležité. Včera sme boli na návšteve rodiny v Rabčiciach ( mamina a 5 detí od 10 do 16 rokov ). Otec zomrel pred vyše rokom. Prostredný syn je postihnutý mozgovou obrnou a 2-3 dni v týždni ho mama vozí do špeciálnej ZŠ v Námestove. Príjem rodiny pozostáva z vdovského, sirotského a prídavkov na deti. Od tohto mesiaca sa k tomu pridá aj príspevok od Námestovského anjela.

V nedeľu sme navštívili aj dve rodiny v susednej Vavrečke, aby sme odovzdali peniaze, ktoré sa vyzbierali na ZŠ Komenského počas vianočného jarmoku. Prvá rodina ( mama a 3 deti od 5 do 12 rokov ) zvláda život bez otca skoro 2 roky. Od tohto mesiaca rovnako patrí medzi rodiny Námestovského anjela. Spolu s dvomi rodinami z Hruštína a Babína ktorým v súčastnosti pomáhame, sú to už 4 rodiny zo zoznamu 12 rodín, ktorým sme takto pred rokom na odporúčanie obecných úradov pomohli ( viď 23.12.2010 ).

Druhá rodina z Vavrečky sa práve vyrovnáva so smrťou mamy. Boj o jej život odčerpal sily i financie. Možno viac ako peniaze potešil otca náš spoločný rozhovor. O tom čo prežili, ale aj o celkom obyčajných veciach najbližších posviatočných dní. Život sa predsa rúti ďalej a trpí sa za pochodu. Držíme palce !

Takéto rozšírenie okruhu pomoci už na 4+5 rodín je výsledkom vašej vytrvalej podpory a vianočných finančných darov od známych i celkom neznámych ľudí. Vianočný čas určite významnou mierou napomohol, že na účet nám v decembri prišlo spolu 1954 eur.
A ďaľších 540 eur sme od vás darcov prijali v hotovosti, aby sme ich vzápätí odovzdali vami zvoleným rodinám ako vianočný darček. Spolu teda 2494 eur od 62 darcov !

Ktosi múdry raz povedal, že vianoce zvádzajú ľudí k ich prežívaniu v úzkom kruhu rodiny a známych, k sústredeniu sa na svoje vlastné pocity a zážitky svojich blízkych. Je dobré vedieť, že veľa ľudí už dovidí aj za steny svojej vlastnej obývačky.
Všetkým darcom srdečne ďakujeme !

Back to top