Všetci čo máme doma školákov sme už asi zaregistrovali blížiaci sa školský rok. Vo viacdetných rodinách to znamená obrovský nápor na rodinný rozpočet. V prípade osamelej mamy resp. vdovy, ide o ťažko zvládnuteľnú situáciu.

Chcel by som Vás, našich darcov poprosiť o pomoc. Potrebujeme zabezpečiť novú školskú tašku pre :

  1. prváčku a šiestačku z Rabče (rozvedená mamina a 6 detí)
  2. prváčku z Mútneho (5 detí)
  3. prváčika zo Zákamenného ( mama a 3 deti )

Nakoľko ide o troch prváčikov, určite chceme zadovážiť nové tašky, ktoré by šli s maminami zakúpiť naše dievčatá, alebo v prípade záujmu môžeme tento nákup nechať na vás.

Tiež budeme nakupovať vybavené peračníky, školské zošity, obaly na ne aj obaly na knihy, prezúvky, úbory na telesnú výchovu vrátane tenisiek. Je toho naozaj dosť, ale aj detí je dosť a nič nevyjde navnivoč. Ak sa rozhodnete nakúpiť tašku alebo pomôcky sami, tak nám pošlite do mailu avízo, aby sa nestalo že tých tašiek bude viac ako školáčikov 😊 U zošitov a vybavených peračníkov to myslím nehrozí, nakoľko detí je ako maku. Spôsob odovzdania vecí si dohodneme najlepšie cez mobil (moje číslo je 0905 798 650).

Ak je pre vás jednoduchšie poslať príspevok na zakúpenie tašky a pomôcok, tak do správy pre prijímateľa napíšte heslo „školáci“.

Tu uvádzam naše číslo účtu : SK83 7500 0000 0040 1005 3921

Celú akciu by sme radi stihli do tohto piatku 28.9. aby ešte ostal priestor na prípadné dokúpenie chýbajúcich vecí maminami. O celom priebehu „akcie školáci“ potom napíšem info.

 

P.S.: Neviem či tiež občas máte pocit, akoby náhody v našom živote občas nadobúdali logický smer. Pred týždňom mi volala pani riaditeľka Centra pre deti a rodinu z Istebného. Chcela centrum svojpomocne vymaľovať, akurát nemala na to v rozpočte na tento rok pridelené žiadne peniaze. Reku či im nevieme pomôcť. Hneď som si spomenul na svojho športového druha z Bielej stopy a maliara v jednej osobe – Jožka Jagelku. Vraj „jasné jasné, mám práve v Istebnom chlapov, maľujú tam obecný úrad a skočia sa tam pozrieť, je to hneď vedľa“. Behom hodiny mi volala šťastná pani riaditeľka, že im zajtra privezú farbu a náradie 😊 Jožo len zapotil „veď to by urobil každý“ a bolo to vybavené. Je to borec !

Back to top