Bolo to natesno ale spolu sme to opäť dali ! Už na druhý deň (utorok 21.12.) prichádzali maily a zvonil mobil. V priebehu stredy sme všetky darčeky (okrem bicykla) už mali pripravené alebo na ceste k nám. Tí čo už nestíhali kúpiť darček poslali nám svoj príspevok na účet. Skoro všetky darčeky ste nám doviezli nové alebo zánovné, takže nakoniec bolo treba dokúpiť len pár drobností. Za zvyšok peňazí sme dokúpili ďalšie 2 bábiky, 2 spoločenské hry, urobili jeden veľký predvianočný nákup a na poslednú chvíľu sme na požiadanie Misie mladých podporili aj 2 viacdetné rodiny zo Zákamenného, ktoré trávia vianočné sviatky bez otcov.

Tohtoročné Vianoce si určite dobre zapamätá Peťo z Rabče. Veď komu sa podarí stráviť v obchode s lyžiarskou výstrojou celú hodinu a sám si vybrať všetko potrebné ? Jemu áno ! No ak by sa ten lyžiarsky predsa len nekonal, tak na najbližší vlek to nemá ďaleko. A pri jeho dvoch mladších bratoch výstroj určite nezapadne prachom.

V Lomnej malý špión Kristián nás nenápadne pozoroval cez pootvorené dvere pri odovzdávke darčeka a tak som zahral nacvičenú scénku, že u susedov nik neotvára a treba im uschovať balíček. V Lesnej som zase kládol darčeky do snehu, lebo celá rodinka bola v karanténe a nedalo sa inak. Aspoň som bol ušetrený štvrtej kávy a ďalšej ochutnávky koláčikov.

Ako posledný som z auta súkal Jurkov bicykel a to rovno do susedovej pivnice, lebo ako sa na dvore zjaví cudzie auto, deti sú hneď v okne a v strehu. Bol už neskorý podvečer a misia úspešne splnená !

Back to top