Tak kde začnem ? Snáď v Rabčiciach (25.5.) kde sme pred pár mesiacmi pomohli smrteľne chorej mame a jej synovi – maturantovi splatiť dlh za elektrinu a tak znova v dome rozsvietiť. Mama pred 3 týždňami leukémii podľahla a chalan sa už musí so životom pasovať sám. Aj doteraz toho veľa zvládal sám, no bude toho ešte viac. Ľudia naokolo však ukázali, že chcú pomôcť a vyzbieraných peňazí bolo toľko, že mohol splatiť aj našu pôžičku na elektrinu. Veľa šťastia v dospelosti !

Teraz dva návraty do námestovských rodín (25.5.)
V rodine malej školáčky Soničky mali návštevu z Modrého z neba. Neviem a ani nepátram po podrobnostiach, veď v najbližších mesiacoch to pravdepodobne uvidíme na Markíze. Oveľa dôležitejší je však fakt, že Soničkin zdravotný stav sa zlepšil a snáď …  bolo by skvelé vyrovnať skóre s rakovinou na 1:1 !

Nová návšteva v rodine zúfalej námestovskej dôchodkyne dopadla na jednotku a viac ako 15 zaplatených šekov nebankovkám + nájom a elektrina dokazujú, že pôžička splnila svoj účel a bezprostredné nebezpečenstvo exekúcie je zažehnané ! Teraz ešte získať dlžné výživné a bude snáď aj na vnukovo štúdium. Uvidíme … raz bude určite lepšie a toto všetko bude len hlúpym snom.

Je to už pekných pár týždňov, čo Jarkina dcéra navštívila besedu s Andrejom Kiskom, zakladateľom Dobrého anjela. Po jej skončení si nechala podpísať knihu a pochválila sa, že aj u nás v Námestove máme vlastného „malého“ anjela. Celkom ho potešilo ako sme jeho myšlienku celoslovenského anjela využili pre naše námestovské zámery a vôbec ho netrápila ani podoba našich názvov 🙂  Asi zdieľame spoločný názor, že v oblasti pomoci iným si nemožno konkurovať, iba sa navzájom dopĺňať a inšpirovať.

Ozaj, minule som zabudol poznamenať, že všetky náklady spojené s organizovaním tábora pre deti námestovského anjela boli hradené z peňazí poskytnutých Bazar International de Luxembourg (6.3.) na základe schválenia nami prezentovaného projektu. To len pre poriadok, aj keď viem že pravidelným čitateľom našich stránok nehovorím nič nového. Majte sa anjelsky 😉

Back to top