Najlepšie bude asi začať tam, kde som „prednedávnom“ skončil. 26 našich detí znovu zažilo krásny týždeň na brehu Oravskej priehrady. Nabitý program, nové zručnosti, trocha kúpania, výlet do Zuberca, športové hry, divadlo, gitarka a veľa tímovej práce zase za pár dní vytvorilo nové kamarátstva a posilnilo tie staré. Pre niektoré z detí to bol celkom určite jediný výlet počas celých práznin. Preto nám tak záležalo na jeho zmysluplnej náplni, prostredí a hlavne atmosfére. Neviem ako sa to znovu podarilo, ale opäť sme mali veľké šťastie na dobrovoľníkov, ktorí to celé mali na svojich pleciach a srdciach. Všetci ste prišli preto, lebo ste sami chceli. Pomôcť, tvoriť, zažiť. Náš tábor voňal človečinou a ja Vám za to ešte raz ďakujem !

Pred mesiacom som bol znovu na návšteve u pani Želky v Námestove (pozri 2.7.2014). Najskôr som sa snažil dohodnúť návštevu telefonicky, avšak jej hlas bol zvláštne odmeraný. Hneď na druhý deň mi zavolala pani suseda, nech sa zastavím. V obývačke mi potom pani Želka za pomoci susedy vysvetlila, že má silný zápal v ušiach ( tvár mala opuchnutú ešte viac ako minule ) a v telefóne ma vôbec nespoznala. Hovorila mi o sklamaní z odmietnutia pomoci Dobrým anjelom, nakoľko už nemá školopovinné deti a systém kritérií s možnosťou „večného dieťaťa“ proste nepočítal. O to viac sa potešila našej pomoci, ktorá spolu s dcérou a dobrou susedou , ktorá sa o syna stará v čase jej návštev onkologického oddelenia, pomáha udržiavať normálny chod domácnosti.

Dnešný príspevok ukončím textom mailu, ktorý sme toto leto dostali od mamy Tomáška, ktorej sme sumou 400 eur prispeli na úhradu liečebného pobytu v Turčianskych Tepliciach (pozri 20.12.2013).
Dobrý deň.
Ďakujeme za vašu pomoc,za ktorú chceme poďakovať všetkým štedrým darcom, ktorí pomahajú deťom ako môj Tomáško. Nie každý v dnešnej dobe je ochotný pomáhať či už finančne alebo aj inak. Len ten, kto má zdravotne postinuté dieťa vie, aké to je ťažké, že sa vám obrati život naruby a všetko,čo ste mali a plánovali ide bokom a často sa už k tomu nevrátite, lebo všetko, čo máte, chcete a dáte tomu dieťatku ktoré je závislé na pomoci druhých. POZDRAVUJEM A ZO SRDCA ZA TOMÁŠKA ĎAKUJEM VŠETKÝM KTORÍ PRISPELI DO VAŠEJ NADÁCIE:   ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.   M…

V najbližších dňoch nás čaká niekoľko návštev v nových rodinách, tak sa polepším a určite niečo napíšem

Back to top