Nazbieralo sa mi v hlave pár drobností, tak sa s nimi aspon veľmi krátko s vami podelím.
1. Ešte minulý mesiac sa ženy jedného modlitebného spoločenstva rozhodli, že počas pôstu budú odkladať všetky sladkosti, ktoré by za bežných okolností skončili v žalúdku, do spoločného „banku“, ktorým by potom obdarovali deti z niektorých našich rodín. Nazbierala sa plná igelitka, takže dievčatá sa budú hrať na Mikuláša 🙂
2. Jedna z našich pravidelných darkýň pravidelne odkladá vo svojom podniku „tringelty“ do ponožky. A keď sa táto už povážlivo natiahne, začne rozmýšľať komu by tieto peniaze mohli pomôcť. Na váhe displej ukázal 820 gramov, čo vo forme dvojeuroviek je suma ….
Neviem koľko, lebo sme ich nerátali. Ale ak chcete, pošlite svoj tip 🙂 Majka z Klina, o ktorej som písal 22.2. ich však poráta celkom presne. Určite prídu vhod pri plánovaní budúcej operácie.
3. Pred dvomi týždňami prebehlo aj spomínané sadenie ovocných stromov a kríkov u dvoch našich rodín . Pod „odborným vedením“ Majky Iskerkovej a domácich pomocníkov boli vysadené stromy, kríky a v záhradách bude na jeseň čo-to aj pod jeden zub  pochrúmať.

4. Pre našu novú rodinu z Vavrečky sa nám podarilo zadovážiť kompletný počítač, čím urobíme radosť hlavne školákom, ktorí po pripojení na internet budú môcť spracovávať zadania z vlastnej izby, bez obehávania kamarátov či námestovskej knižnice. Odovzdáme ho v najbližších dňoch.

Back to top