Možno ste už zvedaví, pre ktoré 2 nové rodiny sa rozhodla väčšina našich darcov, však ?
Mnohí z vás nám písali, že je to veľmi ťažký výber. My to vieme a zažili sme to už neraz. A určite nie je ľahší ani vtedy, keď sa s rodinami stretnete osobne. Chceli sme, aby ste okúsili tento pocit zodpovednosti a zároveň aby ste mohli spolurozhodovať o použití svojich príspevkov. Poslali ste nám spolu 22 odpovedí ( čo ma naozaj príjemne prekvapilo ). Rodinu zo Sihelného (vdova a 4 deti) vybralo 11 darcov, z Lokce (vdova a 3+1 deti) vybralo 9 darcov, z Vavrečky (2 invalid.rodičia a 2 deti) 12 darcov a z Klina (mama + postihnutá dcérka) 6 darcov. Takže už tento mesiac pomáhame 4+8 rodinám !

Misia mladých z Tvrdošína sa čoraz častejšie stáva našim partnerom pri charite v našom regióne. Myslím, že sa dobre dopĺňa ich práca v teréne s našou finančnou pomocou rodinám. Len pred pár dňami darovali 2 rodinám po 10 kurčiat ( ale živých :-), aby si ich chovom trochu vylepšili domáci rozpočet. Je to nový impulz pre rodinu a hlavne pre deti. Niektoré z nich domáce zvieratá ešte nechovali a bude to tak trochu aj ich skúška samostatnosti a snahy. Pokiaľ sa nebudú snažiť nakŕmiť kurence cez počítač, tak sa im to určite podarí 🙂
Ďaľším rodinám chce z Misia mladých z rovnakých praktických dôvodov zadovážiť pár ovocných stromkov a kríkov. Veď takmer všetky rodiny majú za domom záhradu, kde si môžu vypestovať nielen vlastné ovocie či zeleninu, ale aj poznanie detí ako chutí práca a jej ozajstné plody. Tieto snahy sú nám viacerým určite veľmi sympatické (chytanie rýb a tak:-) a preto ich podporíme teraz a aj v budúcnosti.

A aby som nezabudol, v marci sme sa prvý raz s mesačnými príspevkami prehupli cez métu 1000 eur a 63 darcov nám spolu venovalo 1061 eur !
Tak si užime tieto sviatočné dni. Väčšina z vás určite zavíta aj na sv.omšu. A ak sa nášmu námestovskému rodičovskému zboru podarí taký výkon ako na skúškach, potom sa máte na čo tešiť.

Back to top