Práve dnes som písal našu výročnú správu za rok 2011 a bol som nútený prečítať si svoje vlastné poznámky a prebrať sa výpismi z účtov. Všetky udalosti vo výročnej správe sa viažu k roku 2011 a ja som mal pri písaní stále pocit, že sú to vlastne už veľmi staré veci. Veď na Vianoce 2011 sme pomáhali 7 rodinám a dnes po niekoľkých „vlnách“ rozširovania našej pomoci už 13 rodinám ! Ani to nestíham zaznamenávať na našej stránke ( ale ja to dobehnem 🙂 a museli sme začať s dôslednou evidenciou údajov o našich rodinách a poskytnutej pomoci. Naše dievčatá mi občas pripomínajú, aby som viac písal na stránku, že vraj radi čítate novinky. Mne však nepripadá účelné písať o každom našom kroku. V týchto veciach nemám rád infláciu slov a podobný názor majú asi aj v Dobrom anjelovi, lebo odtiaľ mi príde stručný mailík snáď raz za štvťrok. Preto, kto chce veľa čítať, musí si kúpiť noviny 🙂

S pomocou poslednej 13. rodine sme začali práve dnes a ide o rodinu z Námestova, ktorá tu v prenajatom byte našla azyl po odchode z rodnej obce. Mama a 2 dcérky ( 9 a 12 rokov ) boli nútené odísť od manžela, ktorého veľké dlhy z podnikania spôsobili, že rodina prišla v exekúcii o takmer nový rodinný dom (samozrejme vydraženom za zlomkovú cenu ). Ani to však nestačilo na pokrytie výdavkov na exekútorov a úroky z dlhu. Mamina prvým rokom študuje popri zamestnaní a so zaťatosťou drží rodinu ekonomicky nad vodou naozaj len s vypätím všetkých síl. Pri oboch našich návštevách som mal presne ten pocit, ako keď sme začínali. Áno, práve pre takéto rodiny to všetko má zmysel !
A som rád, že to má zmysel aj pre všetkých našich darcov. V apríli nás bolo 65 a suma 1121 eur hovorí za všetko. Všetkým Vám patrí vďaka a keď som už pri tom ďakovaní, tak hokejistom ďakujem tiež ! Slovenskóóóó, Slovenskóóóó …..

Back to top