Pred pár týždňami nám zo štatistického úradu poslali tlačivo, do ktorého sme im mali vpísať všetky naše náklady spojené s chodom Námestovského anjela n.f.  Tak sme im teda poslali naspäť tlačivo so samými nulami. O týždeň nám pani volá, že to máme zle vyplnené. Dalo nám to dosť námahy vysvetliť, že žiadne auto, benzín, nájomné či platy zamestnancov neplatíme a že tá trocha nákladov vlastne nestojí ani za reč, nie to ešte za vyplnené tlačivo. Tak to nakoniec pani vzdala a dúfam, že zase máme na chvíľu pokoj 🙂
Minulý týždeň sa zase ozvala mamina z Rabče, ktorej synovi postihnutému obrnou sme jednorázovo prispeli na operáciu hybnosti nôh ( príspevok z 13.3.) . Práve sa zotavuje doma a veria, že po odoznení pooperačných bolestí to bude už lepšie. Tak ma požiadala, aby som všetkým darcom za jej syna poďakoval, preto to robím teraz, tu a rád.
Inak veci plynú v pokojnom rytme. Peniaze prichádzajú a zase odchádzajú tam, kde je treba. Bez famfár a veľkých gest. Lebo všetko podstatné sa deje v rodinách. V rodinách obdarovaných a nie menej doležité v rodinách darcov.
V máji nám na účte pribudlo 1165 eur od 66 darcov, čo je zase o čosi viac ako minule. Vôbec si na tom nezakladáme, lebo ani strom nevyrastie až do neba. Aj tak sme však trocha zvedaví, aké nové možnosti pred nami otvorí vyúčtovanie 2% z tohtoročnej dane. Zatiaľ máme len príjemné indície, ale výsledok sa dozvieme snáď už čoskoro. Tak ak by sa našiel nejaký dobrý nápad, budeme ako vždy radi.

Back to top
Close Offcanvas Sidebar