Tak dnes tu máme šťastné zavŕšenie nášho spoločného snaženia. Je to už vyše mesiaca, čo sme začali dávať dohromady financie na dvere v dome mamy a jej ôsmich detí. Realita prekonala moje najoptimistickejšie predstavy a potrebné peniaze sa nám podarilo vyzbierať v priebehu pár dní. A ešte nám dosť ostalo na zútulnenie detských izieb ( treba nakúpiť nové lampy a písací stôl ). O tom, že interiér vypadá o 100 % lepšie asi netreba veľa písať, stačí si pozrieť priložené fotečky. Pochopí hlavne ten, kto videl dom bez nich (však V+J).

Medzitým sa podarilo ku kolaudácii vybaviť energetický audit domu a keď prišlo na platenie,  Janči to odbil prostým „to je v poriadku“. Peter zas pozapájal nefunkčné lampy na chodbe, v pivniciach a garáži a tiež to bolo „v poriadku“. Ešte nemálo vecí treba dať „do poriadku“. Hlavne skolaudovať, prefinancovať nevýhodný úver na hypotéku a tak ďalej. Ale veci sa hýbu a to je dôležité. Nič by to však nebolo platné, ak by si nechcela pomôcť aj rodina sama. Tam musí mať korene každá zmena k lepšiemu.

Veľká vďaka tým, pre ktorých to všetko bolo „v poriadku“. Fakt klobúk dole !

P.S.1: Ak by ste nás chceli podporiť aj darovaním Vašich 2%, budeme veľmi radi (pripájam tlačivo). Vieme však, že zmysluplných projektov je na každom kroku dosť a tiež si zaslúžia našu spoločnú podporu, takže nemusíte mať žiadne výčitky svedomia 🙂

P.S.: Ak by ste mali na darovanie naozaj zachovalý vysávač, tak sa ozvite. Jedna z našich rodín ho práve potrebuje, lebo ten starý už dodýchal a onedlho čakajú prírastok.

 

 

Back to top