Trochu s oneskorením chcem všetkým našim darcom zvestovať, že v októbri sme zozbierali úctyhodných 740 eur od 52 darcov, čo nám dovoľuje začať s pomocou ďaľšej rodine námestovského regiónu. Rozhodli sme sa pre 5 člennú rodinu z Rabče, v ktorej jej živiteľ – otec dostal ťažkú formu rakoviny a ostal bezvládny doma v opatere manželky. Bez príjmu aj bez invalidného dôchodku, s hypotékou na dom sa dýcha ťažšie ako ťažko, preto začíname s pomocou 70 eur už tento mesiac.

V Námestove sme na žiadosť 5.rodiny ukončili našu pomoc a presunuli sme ju na novú rodinu, o ktorej som písal 8.6. Ak si pamätáte, šlo o rodinu bez pripojenia elektriny z dôvodu nedoplatku. V rodine sú 3 školopovinné deti a obaja rodičia len na VPP. Rozhodli sme sa smerovať svoju pomoc práve na školákov, ktorí majú veľkú snahu a dobré výsledky v škole, čo im dáva nádej niečo v živote dosiahnuť.
V piatok sme si ešte odskočili do Beňadova a odovzdali sme deťom sľúbený počítač a slušný bicykel, čím sme im pripravili predčasné Vianoce. Už len teraz ustriehnuť, aby sa pri ňom všetci spravodlivo striedali 😉

Naozaj krásna jeseň a ešte do toho vyhrajú naši hokejisti nemecký pohár. No paráda !

Back to top