Minulý mesiac sme si naostro vyskúšali ako chutí práca na charitatívnom projekte. Nadácia Orange vyhlásila projekt „Darujte Vianoce 2011“, tak sme sa rozhodli pre rodinu z Rabče ( o ktorej som písal minulý mesiac ) vysnívať a následne realizovať nič menšie ako zateplenie ich rodinného domu ! Vedeli sme že je to veľké prianie celej rodiny, a nakoľko v ich súčastnej finančnej situácii je zateplenie domu veľmi vzdialenou métou, chceli sme to skúsiť. Trochu sme rátali s tým, že práve odlišnosť nášho projektu od bežných očakávaní by mohla zaujať. Dnes po prečítaní zoznamu vybraných 177 projektov z celkového počtu 569 predložených ! ( áno správne predpokladáte, ten náš medzi nimi nebol 🙂 som si celkom živo predstavil, ako sa museli ľudia vo výberovej komisii usmievať nad našimi plánmi zateplenia domu, ktoré ležali na stole hneď vedľa 20 žiadostí o podporu varenia vianočnej kapustnice a 10 tvorivých dielní na výrobu pohľadníc či ozdôb na stromček. Oravský prístup k problematike sa tentokrát v čase a priestore ďaleko minul s bratislavskými očakávaniami ;). Ale nevadí, berieme to ako cennú skúsenosť a ak nám je to ľúto, tak len kvôli ľuďom ktorým sme chceli pomôcť.

Že smutný koniec ? Ani nie, lebo práve dnes sme do Rabče zaniesli obálku s finančnou pomocou od troch darcov, ktorí spolu venovali viac ako dostala väčšina vybraných projektov. Ďakujeme !

Na štedrých darcov bol minulý mesiac bohatý, lebo ďaľší z nich nám venoval 11 novučičkých matracov, ktoré keď sme našim rodinám ponúkli, tak sa rozchytali ako teplé rožky. Keď sme kvôli ich prispôsobeniu v dvoch rodinách merali postele, bol som naozaj rád že tie staré matrace ktoré sme dávali dole, tam budú už len chvíľu. Minulý týždeň sme boli matrace odovzdať šťastným majiteľom.

A štedrý darca do tretice ! Venoval nám 1000 eur v hotovosti pre pomoc hlavne mimonámestovským rodinám. Urobil tak aj vo februári a bol to jeden z hlavných impulzov, aby sme rozšírili dosah našej pomoci aj mimo hraníc Námestova. My tak robíme radi a určite v tom budeme ďalej pokračovať.

Určite Vás poteší aj fakt, že v novembri sa na účte „naskladalo“ (okrem už spomenutého finančného daru ) 975 eur od 54 darcov, čo nám umožňuje nielen pokračovať v pomoci našim doterajším 4+3 rodinám ( 4 námestovské rodiny a 1 z Hruštína, Babína a Rabče ), ale vytvára finančnú rezervu aj pre ďaľšiu pomoc v našom okolí.
Žeby to tými Vianocami

Back to top