V septembri sme spolu vyzbierali 654 eur od 49 darcov a teda sme opäť mohli pomôcť nielen našim pravidelným 4+2 rodinám , ale ešte aj dvom ďaľším, ktorým sme chceli jednorázovo pomôcť v kritickej životnej situácii.

Najskôr sme sa vybrali s Lenkou na návštevu rodiny v Beňadove, ktorú sme navštívili vo februári, keď sme jej odovzdali 100 eur z daru od Coca-coly. Vedeli sme, že pani Eva sa lieči na rakovinu prsníka a peniaze sa u nich dlho neohrejú. Tak sme vzali so sebou aj rôzne detské oblečenie pre jej 4 deti ( od 5 do 10 rokov ) ako aj pre ňu samú. Sedela v kresle a jej prostredný syn sa k nej túlil ako mača. Nedávno sa vrátila z nemocnice. Malé, štíhle žieňa rozprávalo tichým hlasom o tom ako žijú a akú má z detí radosť. Čo už všetko zvládnu samé a ako jej najstaršia Dáška pomáha. Žiadne veľké ponosovanie, aj keď by určite bolo na čo.

Už pri minulej návšteve jej Lenka poradila obrátiť sa na nadáciu Dobrý anjel, ktorá sa zameriava práve na onkologických pacientov a pani Eva sa pochválila, že už druhý mesiac sú medzi príjemcami pomoci aj oni. Aj my sme jej pomohli 100 eurami trochu zaplátať rodinný rozpočet a deťom sme prisľúbili, že nabudúce im privezieme počítač, ktorý nám prisľúbil jeden z našich darcov.

Druhá rodina býva v Námestove v podnájme. Mama a jej 3 deti ( 2,5,7 rokov). Odišli z azylového domu pre slobodné matky v Rabči ( dočasné bývanie po dobu 1 roka ) a našli si podnájom v Námestove. Aby ho mohli splatiť, prišli k nim bývať aj starí rodičia a ťahali to finančne spolu. Starý otec však tento mesiac nečakane zomrel. Šok, smútok, rodina bez úspor. Vybavujte pohreb bez peňazí 🙁  200 eur poslala rodina z rodného mestečka, 70 eur sa vyzbierali ľudia a 200 eur sme poskytli my všetci. Zvyčajne rodinám pomáhame, aby na tomto svete dôstojne žili. Teraz sme pomohli, aby jeden človek dôstojne odišiel. Ďakujeme !

Back to top