Minulý týždeň som bol pracovne v Oravskej Lesnej, tak mi nedalo nezastaviť sa u „našej“ rodiny, ktorej od januára 2012 pomáhame (pozri 21.1.) . Ešte v snehom zasypanej drevenici boli v januári na návšteve Jarka s Lenkou. Ja som rodinu poznal len z relácie Modré z neba , ktorá ich príbeh odvysielala v polovici júna. Rodina si veľmi priala spoločnú fotografiu s ich malou Gabikou ( v lete už mala 1 rok ), lebo kvôli veľmi vážnemu zdravotnému stavu prakticky vyrastá v nemocnici.
Maminu aj s 6 ročným Radkom a 8 ročnou Erikou som zastihol u babky, kde akurát pomáhali piecť koláče na sestrinu svadbu. Stáli sme na lúke pri dome, slnko nám svietilo do tváre a rozhovor príjemne plynul. Radko sa usadil na sedadle môjho auta ,trúbil, lietal okolo na motorke a zubil sa. Proste živel 🙂 Učiteľka v škôlke sa určite nenudí. Ako pravý opak sa k mame túlila druháčka Erika. Rozvážne vety a vystupovanie nás udivili cez obrazovku, a aj teraz. Je vidno, že mama sa na ňu môže a niekedy aj musí spoľahnúť.
Ocko bol na robote v Čechách. Jeho zdravotný stav vôbec nie je dobrý, avšak peniaze rodina potrebuje a on sa snaží robiť aspoň to, čo vládze.
Mamina sa pochválila, že nedávno mali doma malú Gabiku skoro 3 týždne. Museli si kúpiť odsávací a dýchací prístroj, aby mohli zabezpečiť primeranú opateru. Naučiť sa plno nových vecí a nebáť sa lekárskych úkonov, pred ktorými by cúvol aj nejeden zdravotník.
Zdravotný stav sa však zhoršil a malá opäť putovala do martinskej nemocnice. Lepšie dni striedajú horšie. Už si na to zvykli.
Nedalo mi nespýtať sa, ako im zmenilo život Modré z neba. Trochu som sa obával, či venovaná pomoc niekomu v ich okolí „neklala oči“. Našťastie sa však stretli s pochopením a pomocou, takže mohli v dreveničke vymeniť elektriku aj strechu. A tie krásne rodinné fotky ? Všetky sa im do domu ani nezmestili, tak polovicu majú vystavenú aj u babky. Sľúbil som, že nabudúce ich tiež neobídem a absolvujem malú výstavu 🙂

Budúci týždeň by sme mali navštíviť rodinu s mladým mužom, ktorého osud pripútal k invalidnému vozíku. Jeho známi sa mu prostredníctvom nášho Námestovského anjela (2% z dane) rozhodli pomôcť, preto by sme mu túto finančnú pomoc radi odovzdali.

V auguste sme spolu vyzbierali 974 eur od 65 darcov a prispievame už  6+9=15 rodinám. Možno vám aj malý pohľad do života jednej z nich pripomenul, že to má význam.

Back to top