Už sú to skoro 3 týždne, čo som bol na návšteve u mladého muža Maroša Turského z Nižnej. Pred dvoma rokmi ho neznámy vodič na prechode prechodcov zrazil a drasticky zmenil život jemu i celej rodine. Po mesiacoch v kóme nastalo obdobie pomalého obnovovania pamäte, motoriky, pohybu. Krok za krokom, či presnejšie krôčik za krôčikom na dlhej ceste návratu do života. Jeho mama musela zanechať doterajšiu prácu a stať sa opatrovateľkou.
Aj preto sa rozhodli jej bývalé kolegyne a kolegovia venovať svoje 2% dane pre potreby jeho liečby. Plná suma príspevkov, ktoré mu takto venovali prostredníctvom nášho Námestovského anjela, sa takto dostala do správnych rúk. Spolu úctyhodných 550 eur poslúži na zaplatenie ďaľšej liečby. Aký veľký pokrok už Maroš urobil bolo vidieť aj pri cvičení v maličkej posilovni, ktorú mu rodičia doma zariadili. Pripomenul mi kamaráta a cyklistu Ondreja, ktorý po páde z bicykla prešiel od takmer celého ochrnutia, cez malé kroky s dvoma barlami až k jazde na dámskom bicykli ( nezavadzia mu tam rúra 🙂 ). Ak to takto pôjde ďalej, tak v máji sa k nám opäť pridá keď pôjdeme okolo Tatier ! Takže Maroš hlavu hore, ty na to určite máš .

Minulý týždeň sme sumou 200 eur podporili aj rodinu tretiačky Evky z Námestova ( pozri 9.8.2011 ), ktorej sme minulý rok aspoň symbolicky pomohli pri kúpe schodolezu do jej školy ( cirkevná ZŠ v Námestove ). Tentokrát sme jej prispeli na čiastočnú úhradu pobytu v Kováčovej, aby raz tomu svojmu vozíku dala nadobro zbohom.

Veľmi príjemná bola aj návšteva v rodine pani Gabriely ( rodina č.2 z Námestova ). Už pred 3 mesiacmi mi poslala SMS, že ju prijali na skúšobnú dobu do 3 zmennej prevádzky. Teraz už podpísala pracovnú zmluvu na pol roka a po rokoch materskej a následného obdobia nezamestnanosti akoby dostala nové krídla. Nové kolegyne, práca a tiež pláca otvárajú v živote ich rodiny nové, už trochu zabudnuté obzory. Bola veľmi rada, keď sme mohli spoločne konštatovať, že našu pomoc už nebude potrebovať. Časy keď musela týždenne vyjsť s dvadsiatimi eurami ( kým sme nezačali s pravidelnou pomocou ) sú už hádam nadobro preč !

Doterajšie skúsenosti ma učia, že neubehne veľa času a jej príspevok bude potrebovať zase niekto iný. Aj vďaka vašej neutíchajúcej podpore im môžme ponúknuť viac než len ľútosť.  V septembri ste nás podporili sumou 971 eur.

Back to top