Ešte včera som nevedel, o čom by tento príspevok mal byť. Veronika zo Zákamenného mi však poslala mail kde popisuje, ako matka so 4 deťmi ( 1,5,9 a 10 rokov ) musela ujsť od manžela alkoholika a tyrana k rodičom, pretože jej aj deťom šlo už doslova o život. Manžel miesto práce narobil dlhy a okrem svojho invalidného dôchodku stačil prepiť aj prídavky na svoje 4 deti. Žiadosť o rozvod už bola jediným riešením. Príjmom rodiny ostala len materská vo výške 300 eur. Za pomoci obecného úradu sa matka snaží vydokladovať, že o deti sa stará výhradne sama, aby prídavky na deti už dalej netiekli dolu otcovým hrdlom.
V tejto ťažkej situácii sa naši traja darcovia zo Zákamenného rozhodli nasmerovať svoje pravidelné príspevky práve tejto rodine. My im v tom samozrejme radi pomôžeme a už budúci týždeň začíname rodinu pravidelne finančne podporovať . Veď začiatok školského roka dokáže narobiť v rodinných rozpočtoch pekný prievan. Preto sme spolu s Misiou mladých pripravili 2 balíčky školských potrieb, ktoré bohate postačia na výbavu školáka. Jeden z nich práve dnes určite urobil radosť aj v Zákamennom.

Inak čo sa týka pravidelných príspevkov, tak námestovskej rodine č.1 , ktorej sme
doteraz prispievali sumou 50 eur, navyšujeme príspevok na 100 eur. Dôvodom je vyradenie zo systému pomoci onkologickým pacientom Dobrý anjel a strata ich príspevku 100 eur, ktorý rodina 2 roky dostávala. Proste žiadostí je viac ako možností.
Naopak zase námestovskej rodine č.9 sme sa rozhodli už v júnii každý mesiac znížiť mesačný príspevok o 10 eur, nakoľko sme presvedčení že hlavným problémom v rodine nie je ani tak nedostatok peňazí, ako neefektívne narábanie s nimi. Snáď ich ale zase poteší zánovná pračka, ktorú im venoval jeden z našich darcov.
A do tretice námestovská rodina, o ktorej trápení s domom som písal minulý mesiac, sa rozhodla zatiaľ zaobísť bez našej finančnej pomoci a riešiť situáciu výhradne svojimi vlastnými silami. Chápeme a držíme palce !

A keď sme už pri tých financiách, tak v júli sme dali dohromady 961 eur od 65 darcov, a podporili sme opäť 6+8=14 rodín. A za to že máme z čoho pomáhať vďačíme aj naším darcom 2% dane, ktorí nám spolu venovali už … dosť veľa peňazí :-)) Dosť veľa na to, aby sme s pokojným svedomím ďalej pokračovali v našej práci a aby sme všetkým darcom veľmi poďakovali.

Back to top