Minulý týždeň som s odretými ušami stihol napísať výročnú správu o práci Námestovského anjela, čo ma donútilo prehrabať sa poznámkami, článkami, fotkami a položiť aspoň čo-to na papier. Ak by sa vám to chcelo prečítať celé, tak si kliknite tu . Stručný „výcuc“ hovorí o tom, že v roku 2013 sme pravidelnými príspevkami pomáhali až dvadsiatim rodinám ( v priebehu roka 3 rodiny pomoc už nepotrebovali a nové rodiny sme naopak zase prijali ). Ďaľším deviatim rodinám sme pomohli jednorázovo, zväčša na liečebný pobyt alebo operáciu detí, úhradu stravy v škole, preklenutie nedoplatku za elektrinu …  Vyjadrené v peniazoch, naše príjmy od pravidelných darcov, 2% dane a firiem boli spolu 29523 eur a nami poskytnuté príspevky ( a teda aj jediné výdaje ) boli spolu 25700 eur. Je to veľa a či málo ? Každého z darcov, zriaďovateľov, pomocníkov to niečo stálo. Vložili sme do toho vaše/naše peniaze, čas, energiu, dôveru. Chcem veriť, že každý z vás/nás si na tú druhú misku váh už dávno položil ten svoj dôvod, pre ktorý mu to celé dáva zmysel.

Teraz ešte pár „telegrafických“ správ:
– V januári sme sumou 400 eur prispeli na liečebný pobyt v Dunajskej Lúžnej ani nie dvojročnému Adamkovi z Oravského Veselého. Do desiateho mesiaca bol úplne zdravým dieťaťom. Zápal mozgových blán a následná epilepsia však spôsobili, že v nemocniciach strávil väčšinu druhého roku života a jeho celkový vývoj sa prakticky zastavil. Nakoľko finančná situácia v rodine nie je vôbec jednoduchá, na jeho ďaľšiu liečbu sme radi prispeli  aj my.
– Rovnako ešte v januári sme sumou 400 eur prispeli na liečebný pobyt v Kováčovej rodine z Námestova. Alex a Maxim absolvovali liečbu za pomoci oboch rodičov a po návšteve u nich doma viem, že to nebola žiadna dovolenka ale ozajstná, cieľavedomá práca na pokrokoch oboch chalanov.

– V marci sa Palinovi podarilo vybaviť príspevok zo sociálnej poisťovne na bezbariérovú úpravu kúpelne pre našu rodinu v Rabčiciach. Obrovský starý elektrický bojler spôsobil, že rodina bola pre nedoplatok odpojená od elektriny (pozri 25.5.2013) . Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Čo sa podarilo Paľovi „vyčarovať“ si pozrite tu http://youtu.be/oWztesZPhXo . Podotýkam, že aj za pomoci najstaršieho  syna a dievčat, ktorým robota na novučkej kúpelni vôbec nesmrdela

Back to top