V pondelok si Lenka s Jarkou naplánovali príjemné stretnutie v cukrárni. Niežeby dostali chuť na sladké, ale stretli sa tam s deväťročnou Máriou z Klina a jej maminou. Mária je od malička postihnutá detskou mozgovou obrnou a pohybuje sa len s veľkými problémami. V škole sa jej však veľmi páči a aj darí ( vraj nosí skoro samé jednotky :-). Deti zo ZŠ v Kline si ju vybrali ako adresátku finančnej pomoci 160 eur, ktoré sa im podarilo nedávno vyzbierať počas misijného jarmoku v ich škole. Máriina radosť bola veľká a už aj s maminou plánovala, aké školské potreby pôjdu spolu kúpiť. Veľké „hýrenie“  to však určite nebolo, lebo mamina časť peňazí chcela odložiť na tretiu operáciu nožičiek, ktorá ich ešte čaká. Všetky decká zo ZŠ v Kline na tomto mieste pozdravujú a vééééľmi pekne im ďakujú !

V týchto dňoch sa snažíme získať čo najviac informácií o rodinách z Námestova a okolia, ktorým by naša finančná pomoc dokázala veľmi výrazne zlepšiť kvalitu ich života. Včera sme navštívili Sihelné a Rabču a budeme hľadať aj v ďaľších obciach.
Ak by ste mali vlastný tip na takúto rodinu, tak práve teraz je ten správny čas upozorniť na ňu. Chceme predbežne vybrať 3-4 rodiny, z ktorých by ste nám hlasovaním pomohli vybrať 2 nové rodiny. Chceme vás takto zapojiť do samotného výberu, aby sme tú zodpovednosť trocha preniesli aj na vaše plecia 🙂
Tak rozmýšľajte a pozerajte sa pozorne okolo seba.

Back to top