V nedeľu som nestihol napísať všetky novinky, takže pokračujeme…
Už dávnejšie sme vedeli o námestovskej rodine, ktorej susedia dali prívlastok problematická. Rodičia majú problémy s alkoholom, staršie deti (už tínejdžri) sú magnetmi na trampoty, tak prečo vlastne pomáhať dvom najmenším školákom ? Lukáš je štvrták a Angelika druháčka. Sú to deti ktoré si svoju rodinu nevybrali. Prostredie v ktorom vyrastajú je celé kilometre vzdialené ideálu. Ale možno práve preto má zmysel ponúknuť im takú normálnu vec, ako ísť zo školy na obed do školskej jedálne. Obedy aj desiaty sme im predplatili zatiaľ do konca júna a ich pani učiteľky dohliadnu, aby to neboli vyhodené peniaze.
Pane, kedy sme Ťa videli hladného alebo smädného ?

Pred vyše rokom (21.1.2012) som písal, že svojím projektom na organizovanie letného tábora pre deti z našich rodín sa chceme sa uchádzať o podporu z výťažku predvianočného bazáru v Luxemburgu. Ide o obrovskú charitatívnu akciu, ktorá každý rok podporí množstvo charitatívnych projektov na celom svete. Žiadali sme o príspevok 1790 eur ( celé náklady na tábor pre 30 detí v blízkosti Oravskej priehrady sme vyrátali na minimálne 3600 eur ) a verili sme, že máme reálnu šancu uspieť. Minulý týždeň sme dostali správu, že na tábor nedostaneme 1790, ale hneď celých 4000 eur ! Takže teraz nám neostáva nič iné, len zorganizovať tábor snov 🙂 V každom prípade verím, že decká si ho budú pamätať ! Howgh.

A ešte bonus na záver. Stav našich financií je momentálne zásluhou vás darcov, príspevkov z 2%, výťažku z koncertov a iných úžasných akcií v tak optimistickej kondícii, že sme sa rozhodli prispievať aj mimonámestovským rodinám čiastkou 100 eur mesačne ( doteraz to bolo 70 eur ). Dievčatá ma na tento krok dlho „lámali“. Tak týmto strýko držgroš kapituloval ;). Ozaj, minulý mesiac som zabudol napísať že v januári nás 71 darcov podporilo sumou 1097 eur.

Back to top