Sviatky sú síce už nenávratne za nami, ale mne nedá sa nespomenúť si na vydarenú akciu zo soboty 29.12., ktorá prebehla v katolíckom dome. „Náhodne vygenerovaná tlupa“  🙂 cca 50 študentov z Námestova i blízkeho okolia súbežne pozerala „motivačný“ film Pošli to ďalej  ( po ktorom dostala celá akcia aj svoj názov ), piekla medovníky, nacvičovala koledy a chystala balíčky pre 5 z našich rodín, aby sa podvečer v 2 skupinách po cca 15 spevákov a tanečníkov rozbehli po okolí. Aj keď som im predtým vyslal isté „varovné“ signály, ich prekvapenie po odparkovaní 3 neznámych áut bolo očividné 🙂 Najväčšie však bolo v Rabči, kde sme sa s Palim krásne spoľahli jeden na druhého a nikto tam nič netušil ! Zrazu len do domu začne prúdiť dav neznámych mládežníkov so spevom a domáci pán len oči vytriešťa a zjavne nechápe . Odľahlo mu až keď zazrel Paliho decentne kráčajúceho na konci davu. Všetko sa rýchlo vysvetlilo a radosť z nečakaných hostí bola o to väčšia. Keď som mu o 2 dni volal so snahou o ospravedlnenie, so smiechom sme sa dohodli, že nabudúce to urobíme rovnako „tajomne“ 🙂

Tento pondelok vyšiel v Našej Orave na celej strane pekný článok, v ktorom sa pani Alena ( na našej stránke Gabriela – rodina č.2 z Námestova ) podelila s čitateľmi o svoje nechcené skúsenosti so životom v krajnej núdzi. Pomáhali sme jej rodine od vzniku Námestovského anjela (3/2010) do 9/2012 ( viď príspevok z 8.10.2012 ). Bez zbytočného sentimentu a fráz opísaná životná etapa, ktorej sa každý rád vyhne … Ak ste sa k novinám nedostali, môžete si ho prečítať aj tu .

V decembri nám na účte pribudlo 1235 eur od 68 darcov , a to ešte nepočítam už spomínané jednorázové „vianočné“ príspevky .

Back to top